Karmimy Koncertowo!

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia nad miastem Karpacz rozbłysnęły fajerwerki. Punktualnie o północy, jak na Sylwestra przystało, rozlaliśmy ponad 80 butelek szampana. Ale to był punkt kulminacyjny... zaczęło się tak:
W okolicach godziny ósmej rano, 31 lipca 2011 lał deszcz. Środek lata - temperatura oscylowała w okolicach 10 stopni. Ktoś jeszcze wierzy w globalne ocieplenie?! Na stoku przed restauracją rosła już scena, powstawało zaplecze sanitarne, Załoga G montowała stanowiska z gastronomią i zimnym piwem. Chmury groziły urwaniem. Czas jednak mijał i choć nie było szansy na prawdziwe lato, to atmosfera zaczynała być już ciepła. Jakże mogło być inaczej... Wystartowaliśmy o godzinie 18. Całą imprezą dyrygował Adam "Mrówa" Mrozowicz z kabaretu DNO. Zgodnie z planem na stoku wbrew aurze, temperaturze, nastrojom społecznym, partii rządzącej, było dużo zabawy, śmiechu i dobrej muzyki. Nie mogło być inaczej, podczas czwartej edycji letniego sylwestra pojawili się:
 
kurowicki- Kabaret Słoiczek po Cukrze niezwykle sympatyczne panie wyposażone w dużą dawkę humoru
- Zespół 13 POZIOMO grupa, która potrafi rozruszać największych sztywniaków. Zaserwowali dużo swoich utworów, ale także sporo klasycznego rocka.
- HURT sprawił, że lecieliśmy ponad chmurami, od Biskupina przez Nałęczów, a lądowania dalej nie ma.

Tradycyjnie już odbył się także konkurs na Najbardziej Odjazdową Letnią Kreację Sylwestrową. Tym razem 1000zł trafiło w ręce Gdańszczanek, czyli Żółwi Ninja z Pomorza. Nie mogło zabraknąć także licytacji. Złota koszulka z logo IV Światowej Letniej Nocy Sylwestrowej po raz kolejny trafiła do Kalisza. Cały dochód z licytacji trafi do Kamila, ucznia gimnazjum w Karpaczu, który walczy z tętniakiem mózgu.

Dziękujemy wszystkim którzy przybyli. Choć ciężko jest bawić się z parasolami w ręku, zrobili to Państwo bardzo dobrze. Dziękujemy także podmiotom, które pomogły nam w organizacji tego przedsięwzięcia.
 
 

 

31 lipca - 01 sierpnia 2010


Mamy za sobą już trzecią odsłonę Letniej Nocy Sylwestrowej, która minęła pod znakiem dobrej zabawy i świetnej muzyki.

Całą imprezę poprowadził dla Państwa niezastąpiony Adam Mrówa Mrozowicz, który ze swojego zadania wywiązał się znakomicie. Bawił nas i zaskakiwał, przekraczał wszelkie granice. Nie miał też żadnego umiaru w rozdawaniu konkursowych i pozakonkursowych nagród i gadżetów - co można było zobaczyć spacerując po mieście następnego dnia. Koszulki z logo Światowej Letniej Nocy Sylwestrowej wyróżniały się z tłumu.

Jako pierwszy wystąpił czeski ŽOLD - rockowa grupa, która zaserwowała na rozpoczęcie bardzo ostry set klasycznych utworów grup takich jak Deep Purple, AcDc, etc.

W kilku odsłonach mogliśmy podziwiać także kabaret NOŁ NEJM, który pokazał, że wszystkie zdobyte przez nich nagrody były w pełni zasłużone. Towarzyszyli nam i bawili się razem z nami zapewniając uśmiech na twarzy i dobry żart.

Nagroda 1000zł za najbardziej odjazdową letnią kreację przypadła tym razem dla Wrocławia, a konkretnie całą pulę zagarnął p.Bruno Sochacki za niesamowitą rolę "Gejszy". Zarówno sposób bycia, poruszania się, jak i strój w pełni zasługiwał na pierwsze miejsce. Oczywiście pozostali uczestnicy także spisali się na medal - trudna decyzja spadła na Jury...

Złota koszulka III Światowej Letniej Nocy Sylwestrowej została wylicytowana przez pana Piotra Rodaka z Opola, cała (niebagatelna) kwota została wpłacona przez zwycięzcę na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Niekwestionowaną gwiazdą tego wieczoru (w opinii naszej i naszych Klientów) był zespół ZERO PROCENT, który udowodnił że ma wielką klasę, świetne brzmienie i lubi to co robi. Muzycy tej grupy nawiązali świetny kontakt z publicznością i sami wspaniale bawili się na scenie prezentując przy tym niesamowite umiejętności muzyczne. Z niecierpliwością czekamy na płytę tej grupy.

Publiczność także spisała się na medal. Przepiękne odjazdowe letnie kreacje sylwestrowe wyróżniały się i ukazywały ogrom pracy i serca, co jest uwiecznione w poniższej galerii. Naszym Gościom nie zabrakło cierpliwości nawet pomimo dużych kolejek po złoty napój i temperatury, która w nocy obniżyła się do kilkunastu stopni.

A o północy tradycyjnie już był pokaz sztucznych ogni, którym tego roku udanie sterowała firma TRYTON z Konina. Tym razem odbywał się on w rytm muzyki i tym bardziej zaskakiwał i wywoływał owacje.
 

31 lipca 2009

Już po wszystkim! W nocy, która rozdziela lipiec od sierpnia odbyła się w Karpaczu największa impreza na Stoku Kolorowa!

- Podczas tego letniego sylwestra zagrał dla Państwa rockowy zespół 13 Poziomo z Jeleniej Góry, prezentując swoją muzykę, ale także rock'n'rollowe standardy.
- Kabaret DNO z  Dąbrowy Górniczej już po raz drugi był Gospodarzem tej imprezy. Kwartet przedstawił swoje najlepsze skecze zapewniając dobre nastroje i dużą dawkę humoru.
- Dobrym słowem uraczył nas Tomasz Andreasik, który przyjął na siebie rolę konferansjera.
- Nad bezpieczeństwem czuwała grupa Kröber Security PL oraz niezastąpiona grupa medyczna w osobach Kasi i Sebastiana.

I żeby nie rozpisywać się nadto prezentujemy sylwestrową galerię: 


 

 

Małe wspomnienie z I Światowej Letniej Nocy Sylwestrowej,
która odbyła się na przełomie lipca i sierpnia 2008 przy naszej restauracji.

Wspomnienie magicznej nocy, pełnej rock'n'rolla, szampana i dobrego humoru...

Jak mieli Państwo okazję zobaczyć na własne oczy, nasza mała impreza zwana "Przełamaniem Lata" przez tych kilka lat rozrosła się do niebywałych rozmiarów. Zmiana nazwy była nieuchronna, gdyż całe przedsięwzięcie nabrało rozmachu i bardzo uroczystego charakteru. Jak to zwykle z nami bywa, podczas wieczornej degustacji, była burza mózgów i padło na: "Letnią Noc Sylwestrową". Po pierwszej edycji sami mogą Państwo ocenić, czy Sylwester nie powinien odbywać się latem.

 Wielkie podziękowania dla kabaretu DNO, który wzbogacił zabawę o dobre słowo i dużą dawkę poczucia humoru. Dla zespołu ROCK TOWER, który przygotował całą masę starego dobrego rocka z lat 60`i rozruszał miasto Karpacz. Dziękujemy wszystkim, którzy się bawili podczas tej nietypowej nocy sylwestrowej, a zwłaszcza tym którzy podzielili się swoimi zdjęciami.

 

 

Pełna galeria (ponad 150 zdjęć) dostępna pod adresem www.upetiego.pl/noc/

 

 

 W środku znajdą Państwo, oczywiście oprócz dostępu do zmrożonego i świeżego Żywca oraz mocniejszych trunków, delikatne akcenty sugerujące muzyczne podłoże naszej restauracji. Pośród obrazów przebijają się stare drewniane belki i inne antyczne elementy, których znaczenie jest symboliczne, gdyż pochodzą z oryginalnej konstrukcji budynku, który stał w tym miejscu na początku minionego stulecia. A z głośników sączy się całkiem dobra muzyka...

 

Latem taras to nie tylko miejsce gdzie można zjeść dobry obiad, czy posiedzieć przy zimnym Żywcu na świeżym powietrzu, jest to także miejsce z widokiem na centrum Karpacza, dla którego tłem jest malownicza kotlina keleniogórska. Zimą zaś jest świetnym miejscem dla narciarzy i osób chcących podziwiać zimową scenerię na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy nie zmieścili się do środka, do dyspozycji jest zimowy namiot...


To tutaj odbywały się bardzo liczne koncerty i zabawy. Na tym tarasie oprócz głodnych Gości mieściło się bardzo dużo rock'n'rolla i bluesa.Wiele razy witaliśmy i żegnaliśmy razem sezon przy dźwiękach pochodzących z lat 60` i 70`. To tutaj było epicentrum I, II, III i IV światowej letniej nocy sylwestrowej którą bardzo udanie poprowadził kabaret DNO. Także mini festiwal ROCK STOCK BLUES odbywał się na scenie wybudowanej przy tarasie restauracji. Na codzień jednak jest tu spokojnie i jeśli nie puszczamy Floydów to nawet cicho.
 
 
 
Restauracja U Petiego jest położona w samym sercu Karpacza na stoku KOLOROWA. Gwarantuje to przepiękne widoki, dużo zieleni oraz ciszę i spokój, choć w zasięgu wzroku jest główna ulica miasta i wszelkie jej atrakcje. Nasi Klienci mają w zasięgu ręki stok narciarski i dwie rynny saneczkowe, co może wypełnić czas niezależnie od sezonu.
 
 
Zachęcamy także do obejrzenia galerii w postaci wirtualnej wycieczki
oraz zdjęć z LETNICH ŚWIATOWYCH NOCY SYLWESTROWYCH
- galerie dostępne w menu po lewej stronie.
 
 

 

 

Restauracja położona jest w centrum Karpacza na stoku Kolorowa, innymi słowy:
w bardzo malowniczym i cichym miejscu z którego wszędzie jest blisko.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie w nasze progi. Nie zabraknie dobrego jedzenia, zimnego piwa i poczucia humoru.